Розширення співпраці між Хмельницьким національним університетом і Global Campus of Human Rights: перший крок до розвитку освіти з прав людини та демократизації

З 28 лютого по 1 березня 2024 року Ольга Заславська, кандидатка політичних наук, доцентка, завідувачка кафедри міжнародної комунікації та політології Хмельницького національного університету, разом з Анастасією Заржицькою, фахівчинею відділу міжнародних зв’язків ХНУ, здійснили поїздку до Кишинева, Молдова. Метою відрядження була участь у стартових зустрічах і заходах, пов’язаних із проєктом ЄС «Розвиток освіти з кліматичної справедливості та прав людини в Державному університеті Молдови» (EuropeAid/177447/DD/ACT/MD), що фінансується Тематичним інструментом демократії та прав людини для Республіки Молдова.

Основною метою цього проєкту є створення міждисциплінарної Лабораторії з кліматичної справедливості та прав людини між факультетами права і біології ДУМ. У рамках цієї ініціативи заплановано проведення кредитної весняної школи, в якій візьмуть участь викладачі та студенти з Молдови та країн Східного партнерства ЄС, у тому числі дві студентки ХНУ.

Проєкт також передбачає розробку освітніх програм, теоретичну та практичну підготовку викладачів, ремонт навчальних приміщень, проведення інформаційно-просвітницької діяльності. Він розрахований на 18 місяців і має на меті сприяти формуванню експертної бази та підвищенню рівня обізнаності з питань екологічних прав і кліматичної справедливості серед студентів і науковців.

Проєкт також передбачає перетворення вищезгаданої Лабораторії в Центр і організацію першого магістерського курсу з цих питань у регіоні. Це дозволить Державному університету Молдови зробити свій внесок у підтримку і захист екологічних прав і кліматичної справедливості на регіональному рівні.

Зустріч із представниками Global Campus of Human Rights і Державного університету Молдови стала важливим кроком у розвитку співпраці між ними та Хмельницьким національним університетом. Представниці ХНУ мали нагоду обмінятися досвідом участі у міжнародних проєктах, знаннями в галузі прав людини, а також розв’язати актуальні проблеми, пов’язані з налагодженням подальшої співпраці та приєднання ХНУ до програми Global Campus Caucasus.

Ця ініціатива стала ще одним кроком у зміцненні співпраці між університетами та Global Campus of Human Rights, що сприятиме не лише розвитку освіти в області прав людини та демократизації, але й зміцненню дружніх відносин і розумінню між націями країн Східного партнерства.