Проєкт  ТЕМПУС SEREIN “Модернізація підготовки магістрів та аспірантів у галузі безпеки і стійкості для соціально-гуманітарної та індустріальної сфер”

Тривалість проєкту: 1 грудня 2013 – 1 липня 2017.

В рамках виконання даного проєкту партнерами Хмельницького національного університету є: Таллінський технологічний університет, Таллінн (Естонія), Університет Cіті (Велика Британія), Королівський технологічний інститут (Швеція), Інститут інформаційних та комунікаційних технологій (Болгарія), Національний міжвузівський консорціум з інформатики (Італія), Національний аерокосмічний університет «Харківський авіаційний інститут» ім. М.Є. Жуковського (Україна), Севастопольський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України (Україна), Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя (Україна), Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту (Україна), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Технологічний інститут (Україна), Державний інститут спеціального зв’язку та захисту інформації України (Україна), Науково-виробнича корпорація «РАДІЙ» (Україна), Українська федерація інформаційної безпеки (Україна), Українська студентська асоціація (Україна), ТОВ «Лайм Сістемз» (Україна), Міністерство освіти і науки України.

Мета та завдання проєкту:

Основна мета проєкту полягає у підготовці нового покоління інженерного та дослідницького персоналу, здатного забезпечувати конструктивний розвиток у сфері оцінки та забезпечення кібербезпеки. Реалізація цієї мети буде сприяти виконанню вимоги українського суспільства щодо відповіді на виклики в галузі кібербезпеки в різних сферах застосування. Ці сфери будуть охоплені розробленими програмами підготовки магістрів, аспірантів (PhD) і підвищення кваліфікації для представників промисловості: Людина (населення; країна); Бізнес (банкінг; веб та e-бізнес; телекомунікації); Технології, критичні для безпеки (авіація; космос; АЕС; електромережі; залізниця).

Цілі проєкту:

• Модернізувати програму з кібербезпеки і стійкості для підготовки магістрів;
  • Модернізувати програму з кібербезпеки і стійкості для підготовки аспірантів (PhD);
  • Розробити програму з підвищення кваліфікації з кібербезпеки і стійкості – три модулі;
  • Створити Національний альянс з інформаційної безпеки для підготовки та консультаційної діяльності у сфері оцінювання та менеджменту кібербезпеки;
  • Запровадити комплексну схему розвитку потенціалу залученого професорсько-викладацького складу 7 українських університетів.

Напрями діяльності за проєктом:

• Розроблення програми підготовки магістрів в області кібербезпеки і стійкості;
  • Розроблення програми підготовки аспірантів (PhD) в області кібербезпеки і стійкості;
  • Створення Національного альянсу з інформаційної безпеки;
  • Поліпшення володіння англійською мовою членів партнерства;
  • Впровадження схеми розбудови потенціалу для 7 українських ЗВО;
  • Внутрішні дії з розповсюдження інформації про проєкт.

Очікувані результати:

1. 5 курсів магістерської програми з кібербезпеки і стійкості розроблені і успішно впроваджені.
  2. 3 курси докторської (PhD) програми в області кібербезпеки і стійкості розроблені та ефективно функціонують.
  3. Розроблена програма підвищення кваліфікації з кібербезпеки і стійкості.
  4. Національний альянс з інформаційної безпеки створений, консультації у сфері оцінювання та управління кібербезпекою забезпечено.
  5. Схема розвитку потенціалу запроваджена для залученого академічного персоналу з 7 українських університетів.

Координатором проєкту є Таллінський технологічний університет, Таллінн, Естонія. Координатор проєкту від університету – зав. кафедри КІСП, к.т.н, доц. Говорущенко Т.О.,