Міжнародний українсько-польський  проєкт-фестиваль «Синтез мистецтв»

З 7 по 11 травня 2018 р. в м. Бидгощ (Польща) відбувся Міжнародний фестиваль «Синтез мистецтв», у якому взяли участь студенти та викладачі кафедр дизайну та рисунку і проєктної графіки. Відбулися творчі зустрічі з польськими колегами, обмін ідей та думок в перспективах дизайну.

У період з 25 по 30 вересня 2018 року в рамках відзначення Дня міста в Хмельницькому відбувся фестиваль «Синтез мистецтв». Це польсько-український проєкт, який демонструє цікаві ідеї в мистецтві та дизайні, поєднавши творчість різних видів мистецтва, що мають естетичні ідеї і цінності, в одне художнє ціле.

Організаторами осіннього фестивалю є: Хмельницька міська рада, Хмельницький національний університет, Технологічно-Природничий університет у м. Бидгощ (Польща), Університет образотворчого мистецтва в Познані (Польща), Українсько-Польський центр ХНУ, кафедра дизайну Технологічно-Природничого університету у м. Бидгощ та кафедра дизайну ХНУ.

Відкриття фестивалю «Синтез мистецтв» відбулося у Хмельницькій дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Ведучим свята був доцент ХНУ, керівник студентського театру естрадних мініатюр «Юмодес» Микола Лук’янюк. Із вітальними словами виступили: ректор Хмельницького національного університету, професор Микола Скиба; заступник Хмельницького міського голови Галина Мельник; завідувач кафедри рисунку та проєктної графіки ХНУ, доцент Ігор Ковтун; голова Хмельницького обласного осередку Спілки поляків України Франц Міцінський; депутат Хмельницької обласної ради, декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Ящук; мистецтвознавець Людмила Рожко-Павленко; доктор Технологічно-Природничого університету в м. Бидгощ Францішек Бромберек.

На виставці презентували творчі доробки художників, викладачів і студентів кафедри дизайну Технологічно-Природничого університету м. Бидгощ, кафедри дизайну Хмельницького національного університету, Університету образотворчого мистецтва в Познані. На фестивалі були представлені виставки робіт з живопису, проєктів дизайну одягу, предметно-просторового, графічного дизайну, реклами, творчих експериментів та інше. Також були продемонстровані колекції дизайнерського одягу, розроблені у студентському будинку моделей ХНУ, які є переможцями багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Під час перебування польської делегації в Хмельницькому також відбулася зустріч з керівництвом Хмельницького національного університету, а саме з проректором з науково-педагогічної роботи, доцентом Сергієм Матюхом. На зустрічі обговорювалися питання про подальшу співпрацю між університетами. Також учасники фестивалю відвідали Українсько-польський центр ХНУ, зустрілися із завідувачем кафедри слов’янської філології, доцентом Нелею Подлевською, директором Українсько-польського центру, доцентом Олегом Поліщуком, викладачами кафедри слов’янської філології Юлією Сєрковою та Оксаною Дудковською, студентами кафедри. Доктором Технологічно-Природничого університету в м. Бидгощ Францішеком Бромбереком було передано велику кількість підручників та енциклопедій для студентів кафедри слов’янської філології.

Церемонія закриття фестивалю «Синтез мистецтв» проводилася також у Хмельницькій дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.