Фахівчиня ВМЗ і начальниця НДЧ узяли участь у міжнародній літній школі в Познані

З 8 по 14 жовтня 2023 року фахівчиня відділу міжнародних зв’язків Анастасія Заржицька та докторка технічних наук, професорка кафедри технології і конструювання швейних виробів, начальниця науково-дослідної частини Оксана Захаркевич узяли участь у 28-й Міжнародній літній школі на базі Університету ім. Адама Міцкевича в Познані (Польща) під назвою «Cultural and Scientific Promotion of the University», яка об’єднала представників 25 українських закладів вищої освіти.

Метою візиту став обмін досвідом між польським та українськими закладами вищої освіти у сфері наукової та культурної комунікації, зокрема, представлення реалізованих проєктів Університету ім. Адама Міцкевича в науці, профорієнтаційній діяльності, промоції закладу в медіа, співпраці з громадою тощо.

Проректорка з наукової роботи, професорка Катажина Дзюбальська-Колачик у вступній лекції наголосила на важливості наукової діяльності та міжнародних рейтингів як маркерів розвитку й конкурентоспроможності закладу у світовому освітньому просторі. Менеджерка проєктів Анна Шмідт-Фєдлер поділилася концепцією «залученого університету».

Доктор Костянтин Мазур ознайомив із консорціумом EPICUR та індивідуальною траєкторією в науці. Наталія Лаб’як розповіла про діяльність університетського вітального центру, можливості для адаптації іноземних студентів та заходи для міжнаціональної інтеграції. Директорка Познанського фестивалю науки та мистецтва, докторка Анна Млинарчик презентувала організацію вже традиційного фестивалю (у 2023 році планується проведення 27-го), а також заходи з популяризації науки.

Також усі учасники під час воркшопу працювали в шести командах і запропонували цікаві проєкти для вітального центру, зокрема із залученням українців.

11 жовтня цікаві заняття, насичені корисною інформацією провели Марта Ґрущинська-Людвічак, Марта Ґрунвальд, Аґнєшка Стефанська, доктор Костянтин Мазур. Учасники літньої школи підготували вечір української кухні, на який завітав проректор із міжнародного співробітництва, проф., габ. д-р Рафал Вітковські. Навчальний день завершився відпочинком біля вогнища.

Четвертий день перебування в міжнародній літній школі пройшов цікаво та інформаційно насиченим. Кожен учасник школи презентував свій заклад вищої освіти та поділився досвідом роботи своїх підрозділів.

За результатами виконання програми академічної мобільності вдалося розширити академічну мережу та налагодити міжінституційний нетворкінг, а також сформувати вихідні дані для рейтингової стратегії університету та впровадити в лекційні курси дисциплін «Методологія і організація наукових досліджень» (II рівень – магістр) та «Основи наукових досліджень і технічної творчості» (I рівень – бакалавр) описи проєктів популяризації наукових досліджень.

Дякуємо Університету ім. Адама Міцкевича в Познані, особливо доктору Костянтину Мазуру, Хмельницькому національному університету та Уманському державному педагогічному університету імені Павла Тичини за досвід і нові знання!