Академічна мобільність студентки спеціальності «Політологія»

Студентка спеціальності «Політологія» Дар’я Борисенко брала участь у літній школі університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща). Вона стала однією із 26 студентів та студенток з університетів України, які були запрошені для проходження навчання в Міжнародній літній школі «Difficult neighborhood: Poles and Ukrainians in the 20th century».

Упродовж тижня учасники та учасниці літньої школи обговорили цілу низку дискусійних тем: «Конфлікт чи діалог пам’яті? Про сучасні способи вшанування відзначення річниці операції «Вісла»; «Проблеми національності в Польщі після Другої світової війни»; «Європейська інтеграція після 1945 року – між Європою держав та наднаціональною Європою»; «Членство в Європейському Союзі – можливості та загрози з точки зору Польщі»; «Польсько-українські відносини після 1991 року»; «Гібридна війна – новий тип війни»; «Російська дезінформація та її вплив на польсько-українські відносини»; «Складне співіснування – українці та поляки у Другій Речі Посполитій 1919–1939 p.». Також ознайомилися з історичною спадщиною міста Познань.

У межах школи випала нагода прослухати лекції відомих професорів познанського університету: Magdalena Lachowicz, Stanisław Jankowiak, Marek Mikołajczyk, Marek Figura, Agnieszka Sawicz.

Учасники та учасниці літньої школи не лише поспілкувалися з професорами на лекціях, а й запросили їх на український вечір, де пригостили власноруч приготованими українськими стравами.

Літня школа дала змогу Дар’ї Борисенко познайомитися з цікавими людьми, здобути нові знання та досвід. «Тепер це не просто випадкові знайомства, а купа щасливих спогадів та радісний емоцій. Ця поїздка дала ковток свіжого повітря та натхнення на нові звершення».