Академічна мобільність Дарини Гаврилюк в Ясському університеті ім. А. Й. Кузи

Студентка групи ІПЗ-22 Дарина Гаврилюк з 26 лютого 2024 року проходить навчання в Ясському університеті за програмою міжнародного обміну Erasmus+, яке буде тривати один семестр.

Ми попросили Дарину поділитися своїми першими враженнями від навчання.

  • Назвіть причини, чому Ви вирішили взяти участь?

Коли я дізналась про можливість стати учасницею програми академічної мобільності Erasmus+, я відразу зрозуміла, що я не маю права упустити цей шанс спробувати себе в іншій країні. Також мене цікавила можливість навчатися протягом семестру в європейському університеті й разом з цим можливість практикувати свою англійську в середовищі в якому без неї ніяк.

  • Який досвід вже отримали? Чим корисні нові знання, досвід, зв’язки?

Поки найголовніший досвід, який я отримала, це міжнародна комунікація зі студентами зі всіх куточків нашої планети! Для мене це важливий плюс, тому що такі навички можливо отримати тільки при виході за свої рамки можливого. І взагалі вважаю, що мати друзів з різних куточків світу, це крута ідея!

Але разом із цим я вже отримала хороші враження від навчання в університеті за кордоном. Обізнаність професорів, доброзичливість студентів і спосіб викладання матеріалу це те, що відразу запам’ятовується.

І в решті решт важливе набуття – це навички розв’язувати проблеми наодинці й уміння організовувати власний побут своїми руками.

  • Яка система оцінювання і навчання? Чи важко було звикати та адаптуватись?

Система оцінювання в Ясському університеті ім. А. Й. Кузи відрізняється від системи оцінювання в ХНУ. Я навчаюсь тільки 2 тижні, тому я досі звикаю до неї й деколи ще виникають непорозуміння. Головна особливість системи оцінювання: тобі потрібно заробляти бали упродовж усього семестру і далі вони сумуються в шкалу, величина якої вже залежить від предмета, але в середньому це 60-100 максимальних балів.

  • Від кого дізналась про програму Erasmus+?

Взагалі я спочатку дізналась від старости про те, що в Telegram існує канал відділу міжнародних зв’язків ХНУ. І вже буквально впродовж декількох днів, я побачила публікацію про те, що відкритий конкурс на відбір студента, який поїде в Румунію. Я відразу порадитись з батьками та вже в той же день почала збирати свій пакет документів.

  • Що б порадили студентам, які також братимуть участь у таких програмах?

Перш за все я хочу сказати не боятись іншої країни. Спочатку все здається таким незвичним і невідомим. Не розумієш як працює громадський транспорт, боїшся, що нові люди не сприймуть тебе, і найголовніше боїшся, що ти не достатньо розумний для навчання в європейському університеті. Але з плином часу ти звикаєш і починаєш втягуватись в ритм життя країни, розумієш, що нові люди навколо, так само як і ти, бояться несприйняття, і розумієш, що насправді навчання в закордонному університеті це не так страшно і складно! Тому головне не боятись.

  • Наскільки знання англійської мови допомагає у навчанні за програмою?

Англійська – це ключовий момент. Адже я знаходжусь в іншій країні. Тому мені потрібно розв’язувати всі питання англійською і також знаходити спільну мову англійською. Але це не так страшно, як може здаватись. Всі студенти, які також приїхали про програму Erasmus+, не є носіями мови, й вони також, як і я, тільки вчать її! Це нормальна практика і тільки так набувається досвід з англійської мови.

  • Що б порадили для тих, хто не бере участі, але також хоче знати про практику такого досвіду?

Я можу порадити йти вперед і тільки вперед! Нехай вас не зупиняє незнання місцевої мови країни, в яку ви захочете поїхати, тому що це не є бар’єром в спілкуванні, якщо ви знаєте англійську. Вважаю, що це дуже крутий досвід для студентів з України.