Тривалість проєкту: 1 грудня 2013 – 30 листопада 2017.
В рамках виконання даного проєкту партнерами Хмельницького національного університету є: Єреванський державний лінгвістичний університет (Вірменія), Університет м. Бат (Великобританія), Інститут мистецтв, дизайну та технологій (Ірландія), Вища школа Сінт-Лівен, м. Гент (Бельгія), Університет Адама Міцкевича (Польща), Університет Кобленц-Ландау (Німеччина), Єреванська державна академія мистецтв (Вірменія), Єреванський державний медичний університет (Вірменія), Національний центр з контролю якості професійної освіти (Вірменія), Національна асоціація студентів Вірменії (Вірменія), Республіканська спілка працедавців (Вірменія), Московський державний гуманітарний університет (росія), Північний (арктичний) федеральний університет ім. М.В. Ломоносова (росія), Поволзький державний технологічний університет (росія), Національний центр суспільно-професійної акредитації (росія), Студентська спілка росії, Спілка промисловців та підприємців (регіональна) (росія), Міністерство освіти і науки (росія), Міністерство освіти і науки (Вірменія), Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Україна), Сумський державний університет (Україна), Українська асоціація студентського самоврядування (Україна), Спілка промисловців та підприємців Хмельницької області (Україна), Міністерство освіти і науки України.
Мета та завдання проєкту:
- Сприяти кращому розумінню ролі та структури національних рамок кваліфікацій і секторальних рамок кваліфікацій з боку ЗВО та агенцій із забезпечення якості освіти, а також розуміння різниці між різними видами та рівнями досягнень студентів.
- Розбудувати потенціал ЗВО щодо опису та оцінювання результатів навчання, що визначають різні типи досягнень студентів та підтримують розвиток студент-центрованого викладання та навчання.
- Розвивати потенціал ЗВО, щоб використовувати рамки кваліфікацій для сприяння мобільності студентів, спільним програмам, пошуку нового провідного досвіду та впровадженню більш досконалих підходів.
- Створення умов для агенцій із забезпечення якості освіти для перевірки відповідності запропонованих у ЗВО результатів навчання та механізмів їх оцінювання дескрипторам рамки кваліфікацій на кожному рівні шляхом створення механізмів для забезпечення узгодженості підходів в університетах-партнерах.
Напрями діяльності за проєктом:
- Розбудова потенціалу ЗВО і агенцій із забезпечення якості освіти щодо досягнення узгодженості з національними рамками кваліфікацій та впровадження відповідного контролю.
- Розробка механізмів, що забезпечують досягнення узгодженості з національними рамками кваліфікацій (для ЗВО).
- Розробка механізмів контролю відповідності стандартам забезпечення якості (для агенцій із забезпечення якості освіти).
- Модернізація 2 навчальних програм у кожному ЗВО та пілотне оцінювання розроблених механізмів.
- Прийняття/ затвердження інструментів щодо забезпечення відповідності рамкам кваліфікацій у ЗВО, в агенціях із забезпечення якості освіти та на державно-управлінському рівні.
Очікувані результати:
- Переглянуті 2 навчальні програми в кожному ЗВО на предмет відповідності європейським стандартам та вимогам рамок кваліфікацій.
- Перепідготовлений персонал ЗВО для оцінювання навчальних результатів та поширення студент-центрованого викладання та навчання.
- Розроблені механізми досягнення та перевірки відповідності національним рамкам кваліфікацій.
- Дві відібрані навчальні програми оцінені засобами розроблених механізмів.
- Інструменти досягнення відповідності, прийняті/ затверджені у ЗВО, агенціях із забезпечення якості освіти та на державно-управлінському рівні.
Координатором проєкту є Єреванський державний лінгвістичний університет, Вірменія. Ректор, проф. Гайяне Гаспарян
Координатор проєкту від університету – к.п.н., доц. Григорук С.С.