Хмельницький національний університет зустрівся з делегацією зі штату Юта (США)

1 травня 2023 року на запрошення Хмельницької обласної ради Хмельницький національний університет взяв участь у офіційній зустрічі з делегацією зі штату Юта (США). Попри війну та постійну небезпеку, до Хмельниччини прибули близько тридцяти делегатів зі штату Юта на чолі зі сенатором Стюартом Адамсом. Іноземці здійснили візит-відповідь на минулорічну поїздку представників Хмельницької ОВА до США та мають на меті налагодження тісної співпраці між лідерами державного та приватного секторів. Більше року американці надають Хмельниччині гуманітарну допомогу, вартість якої вже перевищила 18 млн. доларів. Відзначимо, що співпраця з благодійною американською організацією «AUGUST MISSION» триває з перших днів війни.

Окрім гуманітарної місії американська делегація також зацікавлена у розвитку плідних відносин між керівниками державного та приватного секторів Юти та України, створення довгострокових зв’язків між громадськими організаціями та бізнес-спільнотами штату Юта та України. Під час зустрічі з американськими партнерами ректор ХНУ Сергій МАТЮХ та проректор з НПР Катерина СКИБА представили діяльність університету та обговорили потенційні напрямки співпраці з представниками політичного керівництва штату Юта, бізнесменами з ІТ сфери та благодійними фондами.

Також, під час візиту було підписано Меморандум про співпрацю та партнерство між Хмельницькою обласною радою та благодійною організацією August Mission. Це партнерство дозволить зміцнити двосторонню співпрацю в реалізації нових гуманітарних проєктів.

У рамках візиту американська делегація зустрілася і з керівництвом держави – Президентом України Володимиром Зеленським. Говорили про інвестиційні та економічні україно-американські проєкти. Глава держави відзначив важливість таких візитів, які є сигналами підтримки нашої країни не лише на загальнодержавному рівні, а й на регіональному, а також високо оцінив висловлену представниками штату Юта повну й безумовну підтримку України в її боротьбі з російською агресією – боротьбі за спільні ідеали та демократичні цінності.

Ми висловлюємо щиру подяку нашим партнерам з США за їх підтримку та допомогу, надану Хмельниччині і сподіваємося на плідну співпрацю Хмельницького національного університету із нашими американськими партнерами.