Делегація міського району Прага 6 у Хмельницькому національному університеті

29 вересня 2024 року до Хмельницького національного університету завітала делегація з міського району Прага 6 на чолі з старостою  муніципалітету Якубом Стареком. Разом із ним до складу делегації увійшли радник з питань фінансів Зденек Глінський та радник з питань транспорту Онджей Матей Грубеш.

Гостей зустрів ректор Університету Сергій Матюх, який підкреслив важливість співпраці між освітніми та науковими установами України і Чехії. Під час зустрічі було обговорено перспективи розвитку співробітництва в галузі наукових досліджень, технологій та студентських обмінів.

Начальник відділу міжнародних зв’язків Людмила Ремішевська представила гостям презентацію, ознайомивши їх зі структурою Університету, його досягненнями та активними проєктами. Вона акцентувала увагу на діючих ініціативах, розвитку новітніх технологій і співпраці з міжнародними партнерами, а також на потенціалі спільних освітніх та наукових програм, які можуть принести взаємну користь обом сторонам.

Після цього делегацію запросили до огляду кількох науково-дослідних центрів Університету. Олег Поліщук, декан факультету інженерії, транспорту та архітектури та доктор технічних наук, професор кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії В’ячеслав Харжевський показали Центр SOLIDWORKS, де відбувається навчання та наукові дослідження з використанням сучасних інженерних програмних продуктів.

Доцент кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Павло Майдан провів гостей до Навчально-наукового центру систем автоматизації і електроприводів SIEMENS, де ознайомив із сучасними технологіями автоматизації та електроприводів, які використовуються у навчальному процесі та дослідницькій роботі.

Завідувач кафедри кібербезпеки Юрій Кльоц представив Науково-навчальний центр кібербезпеки, де готують фахівців з кіберзахисту та розробляють рішення для захисту інформаційних систем від кіберзагроз.

Також делегація відвідала Науково-навчальну лабораторію з фізичної терапії, ерготерапії та Лабораторію фізичної терапії, які представили декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Євген Павлюк і завідувач кафедри фізичної терапії та ерготерапії Олег Базильчук. Вони ознайомили гостей із сучасним обладнанням для реабілітації та методиками, які застосовуються в навчальному процесі для підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі фізичної терапії та ерготерапії. Представники делегації відзначили важливість таких центрів для покращення якості реабілітації та надання допомоги пацієнтам.

Візит завершився продуктивним обговоренням перспектив подальшої співпраці у сфері освіти, науки та технічних інновацій.

Сподіваємося на налагодження тісних зв’язків з університетами Праги 6, що відкриє нові перспективи для спільних наукових досліджень, обміну студентами та викладачами, а також реалізації спільних проєктів, спрямованих на розвиток інновацій та покращення освітнього процесу.