Міжнародний польсько-німецько-український проєкт реалізовано кафедрами гуманітарно-педагогічного факультету

Із 23 до 27 квітня 2025 року у місті Свіноуйсьце (Польща) відбулися міжнародні польсько-німецько-українські орнітологічні семінари «Птахи навколо нас» у межах проєкту TRIYOU, у якому взяли участь представники трьох країн: України, Німеччини та Польщі.

Україну презентували студенти та викладачі Хмельницького національного університету – кафедри слов’янської філології та кафедри екології та біологічної освіти гуманітарно-педагогічного факультету.

Участь у проєкті взяли 13 здобувачів ОПП «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини», «Екологія», а також старший викладач кафедри слов’янської філології Світлана Войталюк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри екології та біологічної освіти Андрій Дячук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри екології та біологічної освіти Сергій Скрипник.

Програма семінарів була насиченою та різноплановою: лекція «Поширені види птахів України, Польщі та Німеччини» з обговоренням впливу воєнних дій на екологію та міграційні процеси; майстеркласи та практичні заняття з методики спостереження за птахами, фіксації пташиного співу та ведення польових щоденників; екологічна вікторина «Птахи навколо нас»; робота в групах з опису зникаючих видів птахів у кожній із країн-учасниць; екскурсії.

Все це сприяло міжкультурні комунікації, підвищенню рівня знань і володіння іноземними мовами (польською, англійською, німецькою, українською). А ще це пізнання культури кожної із країн-учасниць проєкту, представлення своїх міст, університетів й освітніх ініціатив. Участь у конкурсах із виконання популярних пісень різними мовами, що також сприяло міжкультурній інтеграції.

А ще наші студенти ділилися й обмінювалися досвідом екологічних, біологічних та філологічних знань, зокрема, організували інтерактивні Kahoot-вікторини трьома мовами (українською, польською та німецькою) для всіх учасників, що стало не лише розвагою, а й закріпленням орнітологічних знань у креативній формі. Студенти також здійснювали переклад під час спільних заходів, що дозволило їм покращити мовну практику та набути цінного досвіду міжкультурної комунікації.

Участь студентів і викладачів Хмельницького національного університету вкотре підтвердила важливість поєднання наукових знань, практичних навичок та мовної компетентності у сучасній європейській освітній спільноті.

Проєкт TRIYOU сприяє розвитку екологічної свідомості, активної міжкультурної комунікації та обміну досвідом між молоддю з України, Польщі та Німеччини.

Ще більше фото, відео, відгуків та інформації про реалізацію міжнародного проєкту – на сайтах кафедр ГПФ:

Хочемо зазначити, що семінари стали продовженням міжнародного проєкту «Study of common ornithological species of UkrainePoland and Czech Republic», започаткованого в листопаді 2024 року (за ініціативи ст. викладача Світлани Войталюк), присвяченого орнітологічним та філологічним дослідженням, реалізованого у Чехії кафедрою слов’янської філології і кафедрою екології та біологічної освіти гуманітарно-педагогічного факультету у 1 семестрі 2024-25 навчального року: https://khmnu.edu.ua/mizhnarodnyj-proyekt-study-of-common-ornithological-species-of-ukraine-poland-and-czech-republic-realizovano-kafedramy-gumanitarno-pedagogichnogo-fakultetu-hnu/

Сподіваємося на отримання гранту та реалізацію третього спільного проєкту нашими кафедрами у наступному навчальному році.