Фахівець відділу міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету Анна Мельник взяла участь у міжнародному науково-дослідницькому виїзді “Scientific and research trip to the Balkans: Greece and Macedonia”, який відбувся з 11 по 21 травня 2024 року в Греції та Північній Македонії. Захід був організований Університетом ім. Адама Міцкевича в Познані (Польща) в межах проєкту Національного агентства академічних обмінів (NAWA).
Як зазначила Анна Мельник, програма заходу була насиченою та пізнавальною, зосередженою на наукових дослідженнях і обміні досвідом. Робота виїзду розпочалась в Греції. Першою зупинкою було місто Лептокарія, яке розташоване біля підніжжя гори Олімп. Учасники ознайомлювалися з архітектурою та інфраструктурою міста, вивчали його особливості для подальшого використання зібраної інформації у своїх наукових дослідженнях.
Глибоке розуміння історії регіону дала екскурсія до святилища богині Деметри та відвідини археологічного музею в місті Діон, де зберігаються безцінні артефакти давньогрецької культури.
Екскурсія до замку Платамонс, середньовічного фортифікаційного спорудження, також стала цінним досвідом. У місті Бітола учасники ознайомились із особливостями балканської породи собак шарпланіца, що стало частиною вивчення місцевої фауни.
Наступним етапом подорожі був переїзд до Охриду, Північна Македонія. Це місто входить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Лекції проф. Анджея Шєрацкі та Томаша Майдацкі в античному амфітеатрі створили неповторну атмосферу для наукових дискусій та обговорень. Під час екскурсій, керованих проф. Рафалом Димчиком, учасники глибше ознайомилися з історичною та культурною спадщиною Охриду, що стало важливою складовою їхніх досліджень.
Результатом виїзду стала Міжнародна міждисциплінарна наукова конференція “OHRID – Open Humanities Research and Interdisciplinary Dialogue”, що відбулася 4 червня 2024 року. У конференції взяли участь студенти Університету ім. Адама Міцкевича в Познані та учасники науково-дослідницького виїзду.
Польські та українські науковці презентували результати своїх досліджень, активно брали участь у наукових дискусіях та отримували цінні поради від модераторів конференції — проф. Університету ім. Адама Міцкевича в Познані Рафала Димчика та проф. Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини Ігоря Кривошеї.
Участь у цьому науково-дослідницькому виїзді стала важливим кроком для розвитку міжнародних зв’язків та налагодження нових партнерських відносин Хмельницького національного університету. Висловлюємо щиру подяку Університету ім. Адама Міцкевича в Познані, особливо професору Рафалу Димчику, за відмінну організацію заходу та плідну співпрацю.