Конкурс – Друга Європейська міжрегіональна весняна школа з кліматичної справедливості та прав людини (Молдова, 5-11 травня)

Global Campus of Human Rights / Глобальний кампус прав людини (GC) разом із GC Caucasus programme / програмою ГК Кавказ і Державним університетом Молдови (ДУМ) оголошують набір на «Другу Європейську міжрегіональну весняну школу з кліматичної справедливості та прав людини». Захід відбудеться з 5 по 11 травня 2025 року в мальовничому селі Орхей поблизу Кишинева, Молдова. Школа організована за підтримки Делегації Європейського Союзу в Республіці Молдова та спрямована на розвиток інноваційних освітніх ініціатив у сфері прав людини.

Весняна школа є унікальною академічною ініціативою, першою в своєму роді в цьому регіоні, що досліджує перетин прав людини, кліматичної справедливості, сталого розвитку та добробуту дітей, молоді та майбутніх поколінь. Програма розроблена з урахуванням спільних викликів та пріоритетів, актуальних для регіонів Південно-Східної Європи та Кавказу.

Учасники будуть залучені до повноцінного розкладу, що включає щоденні заняття та майстер-класи, а також панельну дискусію з експертами на відкритті, виїзне заняття, показ фільму та дві соціальні активності. Курс поєднує теоретичні знання з практичними навичками та охоплює такі ключові теми:

  • Міжнародні та європейські правові рамки, пов’язані з кліматичною справедливістю та правами людини
  • Принципи кліматичної справедливості в контексті управління
  • Взаємозв’язок демократії, екологічних прав та кліматичної справедливості
  • (Молодіжний) активізм, адвокація та спільна політика
  • Етичні аспекти у досягненні кліматичної справедливості
  • Перетин кліматичної справедливості та соціальної рівності: гендерний підхід
  • Мистецтво, кіно, комунікація та грінвошинг у адвокації кліматичної справедливості
  • Сталий та зелений розвиток у контексті ЄС та міжнародному контексті

Після успішного завершення програми всі учасники отримають сертифікат про проходження курсу, спільно виданий Глобальним кампусом та Державним університетом Молдови. Студенти магістерського рівня або аспіранти, які бажають отримати 5 ECTS, повинні будуть скласти фінальний іспит дистанційно після завершення школи.

Учасники матимуть можливість спілкуватися та навчатися у провідних академіків, практиків та захисників прав людини з університетів-партнерів Глобального кампусу, ключових партнерських інституцій та регіональних громадських організацій.

Запрошуються до участі студенти, фахівці на початку кар’єри, дослідники, а також захисники та практики екологічних прав, які тільки починають свою діяльність з країн Східного партнерства (Молдова, Вірменія, Ukraine, Грузія) та Західних Балкан (Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія, Косово), які бажають отримати базові знання з цієї тематики або вже мають початковий досвід. Заохочуємо студентів ХНУ подавати заявки!

Участь у школі є безплатною. Організатори покривають всі витрати на проживання та перебування. Транспортні витрати з вказаних країн будуть відшкодовані після заходу.

Глобальний кампус прав людини залишає за собою право відбору учасників на основі їх академічного та професійного профілю, а також забезпечення балансу за статтю, віком та регіональним представництвом.

Відібрані учасники повинні прибути до місця проведення школи в неділю, 4 травня, та виїхати в неділю, 11 травня. Спочатку необхідно дістатися до Кишинева; організатори забезпечать транспорт від міста до місця проведення школи та назад. Листи-запрошення для проходження прикордонного контролю будуть надані

⚠️ Подайте свою кандидатуру до 13 березня на пошту відділу міжнародних зв’язків: iro@khmnu.edu.ua (каб. 3-316а) ‼️